Věci, které nepotřebujete, nyní prodáte z pohodlí domova.

Nejlépe se prodává již odložená elektronika, domácí spotřebiče, telefony, sportovní potřeby, hračky, PC, herní konzole a starožitné předměty.

Kompletní řešení prodeje bez starostí

*   Příjem a skladování produktu

*   Zpracování produktu

*   Správa prodeje a vhodná kategorizace

*   Zpracování platby, komunikace se zájemci, předcházení podvodům

*   Zajištění dopravy nebo předání kupujícímu, reklamační řízení a vypořádání účtu

Jak to funguje krok za krokem?

*Jednoduše si u nás objednejte odvoz (zde pokračujte pro objednání odvozu).

*Pečlivě prohlédneme všechny vaše produkty. Může se stát, že některé produkty vyhodnotíme jako neprodejné - nejčastěji jsou zašpiněné, nefunkční nebo zanedbatelné hodnoty. Nebojte, dáme Vám o tom zprávu a produkty si můžete u nás vyzvednout nebo Vám je pošleme zpět po kompletním dořešení svozu, případně je za Vás zlikvidujeme.

*Produkty profesionálně nafotíme, zevrubně popíšeme a vystavíme k prodeji co nerychleji to půjde. Produkty vystavujeme za vámi schválené pevné ceny na bazaru OdKarla.cz, Aukro.cz a dalších inzertních portálech.

*To není jen jedna aukce, je to celý prodejní proces. Nenecháme nic náhodě. Průběh každé aukce bedlivě sledujeme, podle vývoje upravujeme zařazení produktu, zajištujeme komunikaci se zájemci a prohlídky produktu. Nespoléháme se jen na návštěvníky inzertních portálů, ale využíváme také jiné online kanály k propagaci našich aukcí. Vždy se snažíme Váš produkt prodat za maximálně možnou prodejní cenu v dané chvíli. Vývoj aukce můžete i sami sledovat.

*Jakmile je produkt prodaný, zpracujeme platbu, pečivě produkt zabalíme a vyřídíme veškeré stížnosti nebo reklamace kupujícího. Peníze za prodané produkty Vám pošleme, jakmile budou všechny produkty z jedné zásilky prodané a možnost vrácení ze strany kupujícího bude uzavřena.

Časté otázky a odpovědi (FAQ)

Jak to celé funguje?

Je to velmi jednoduché! Pokud máte věci, které nepotřebujete, stačí si objednat odvoz. O vše ostatní se postaráme my. Vaše věci prodáme a vám pošleme peníze.

Co je nejlepší prodávat?

Kupce si najde téměř 100% produktů, které od vás obdržíme. Nejúspěšnější při prodeji je elektronika, hračky, domácí spotřebiče, sportovní vybavení, drobné domácí vybavení, nepoužitá kosmetika, populární knihy a jiné nosiče, historické předměty a starožitnosti. Předměty mohou být použité, avšak ve stavu, aby mohly dělat radost dalšímu kupujícímu.

Co všechno mohu s vámi prodávat?

Můžete nám poslat vše, o čem si myslíte, že najde jiného majitele. Samozřejmě nejlépe je, aby věc, kterou budete posílat, byla funkční, protože rozbité věci se velmi špatně prodávají. Kupující nemá při koupi žádnou jistotu a je nedůvěřivý a u nás bohužel nemáme prostředky na opravu. Samozřejmě popíšeme a nafotíme každý produkt nejlépe, jak umíme.

Neposílejte nám, prosím, textil, obuv, nábytek ani křehké zboží (sklo, porcelán,...). Textil a nábytek jsou produkty, u kterých dlouhodobě převyšuje nabídka skutečnou poptávku zákazníků. Nezřídka se textil prodá za koruny a na skladě čeká i několik měsíců na nového majitele, protože výherce dražby nejednou ztratí po výhře zájem.

Věříme, že textil udělá větší radost v jedné z charitativních organizací nebo v bazaru ve vašem městě. My osobně doporučujeme Armádu Spásy, se kterou máme dlouhodobě dobré zkušenosti. Na jejich strankách najdete kontakty na jednotlivá střediska v mnoha městech http://www.armadaspasy.cz/kontakt. Oni textil pečlivě zpracují a mají k tomu určená i speciální sběrná místa.

Nábytek je nejlepší nabízet v místním bazaru nebo se pokusit o prodej vlastními silami přes Aukro. V tomto případě nedochází k nákladnému přesunu od vás k nám a od nás k novému majiteli a naše uhlíková stopa je zase o něco příznivější. Můžete také využít služby na internetu, které se věnují prodeji za odvoz.

Mohu Vám dovézt věci bez předchozího objednání?

Toto bohužel možné není. Potřebujeme vždy znát dopředu, jaké množství k nám dorazí. K objednání svozu tedy využijte online formulář, kam vyplníte příslušné údaje, které potřebujeme znát.

Co všechno zahrnuje vaše odměna?

Všechny kroky nutné k prodeji Vašich věcí. Zejména jejich prohlídku, uskladnění, přípravu před focením, nafocení, vystavení na inzertních portálech, zodpovězení dotazů účastníků, zabalení a odeslání věcí, zinkasování kupní ceny, zajištění a vyřízení případné reklamace, úhradu všech poplatků inzertním portálům.

Jak celý prodej probíhá?

Máme vlastní prodejní systém, který zahrnuje prodej za námi stanovené pevné ceny přes bazar OdKarla.cz, Aukro.cz a dalších inzertních portálech a propagaci mimo tyto inzertní portály. Neumíme Vám garantovat nejnižší prodejní cenu, ale často se dostáváme na horní hranici tržní ceny. Cenu samozřejmě ovlivňuje také sezónnost věci nebo její kvalita a druh. Vždy k prodeji věcí od Vás přistupujeme jako k celku, takže se snažíme zpeněžit zásilku jako celek, byť u některých věcí se nemusí podařit prodej za obvyklou cenu. Zkuste nás a uvidíte.

Proč máte větší šanci na vyšší kupní cenu než já?

Umíme prodávat. Podívejte se na naše hodnocení a komentáře na Aukru. Víme, jak a kdy nasadit aukci, abychom se trefili do maximálního provozu na Aukru. Kupující k nám mají důvěru. Jsme profesionální prodejci s doložitelnou minulostí. Garantujeme spokojenost zákazníků.

Co se stane, pokud se věc neprodá napoprvé?

Pokud se věc nepodaří prodat napoprvé nebo si zákazník vydraženou věc nevyzvedne, celý proces prodeje probíhá znovu. Pokud si zákazník nevyzvedne zboží zakoupené za pevně stanovenou cenu, vystavíme opět zboží za stejnou cenu, za kterou bylo zakoupeno. Pokud se nepodaří prodat věc ani napotřetí, vyřazujeme ho z prodeje a dáme Vám o tom vědět. Vy následně rozhodnete, co s daným zbožím máme udělat dál. Máme úspěšnost prodeje 99% a pokud má produkt nějakou hodnotu, vždy se snažíme o prodej za každou cenu.

Můžete mi neprodané věci vrátit?

Můžeme, ale jelikož nám zpracováním Vašich položek už vznikl náklad, je vrácení zboží zpoplatněné dle platného ceníku. Ve chvíli, kdy od Vás přijmeme požadavek na vrácení zboží Vám dle ceníku řekneme, kolik Vás to bude stát a jakmile nám to odsouhlasíte, vystavíme na Vás fakturu. Teprve po jejím uhrazení začneme zboží k vrácení vychystávat k odeslání.

Jak si mohu nechat neprodané věci vrátit?

Jděte do svého účtu na ProdejToDál.cz do sekce Rozhodněte. V levém sloupečku zaškrtněte položky, které chcete nechat vrátit. Zaškrtnout můžete libovolné množství položek, třeba všechny. Nad tabulkou s položkami následně klikněte na tlačítko Vrátit vybrané. Následně se Vám zobrazí přehled vyúčtování za vrácené položky podle platného ceníku. Vyberete způsob vrácení zboží. Pokud vyberete vrácení poštou, nezapomeňte zkontrolovat správnost adresy. Vrácení potvrdíte tlačítkem Odeslat. E-mailem Vám pošleme potvrzení. V potvrzení najdete číslo účtu, variabilní symbol a finální částku. Podle těchto instrukcí je pak třeba vrácení položek uhradit. Ve chvíli, kdy platbu obdržíme, začneme zboží na vrácení chystat. Jakmile bude nachystáno, vyzveme Vás v případě osobního odběru e-mailem k vyzvednutí (dříve nechoďte), nebo Vám v případě zaslání poštou pošleme na Váš e-mail odkaz na sledování zásilky. Na úhradu poplatku máte 7 kalendářních dní. V případě, že částku do té doby neobdržíme, zboží vrátíme zase do prodeje.

Jak mám věci k vám dopravit?

Stačí si jednoduše objednat svoz. Svoz zásilek pro nás zajišťuje společnost GLS. Pro objednání svozu pokračujte zde.

Pro svoz společností GLS z celé ČR je rozměr pro jednu zásilku následující:
Obvodová délka max. 3 m, která se vypočítá jako 2x výška + 2x šírka + 1x nejdelší strana = max. 3 m
a současně platí max. výška = 60 cm, max. šírka = 80 cm, max. délka = 200 cm

Počet zásilek pro jeden svoz je omezen pouze na 3 balíky. To odpovídá zhruba 50 kusům Vašich věcí.

Jak mám připravit zásilku pro svoz?

Zabalte, prosím, všechny předměty pro prodej do krabice, kterou uzavřete a přelepíte lepící páskou, aby balík nebyl volně přístupný. Křehké zboží, prosím, obalte bublinkovou fólií a použijte vhodnou fixaci v balíku tak, aby se zboží v balíku nemohlo volně pohybovat. Zajistíte tím bezpečnou přepravu k nám. Jako pomůcku k balení doporučujeme využít tento návod na správné zabalení balíku. Vzhledem k tomu, že je svoz každého balíku zpoplatněn, doporučujeme maximálně využít rozměry a hmotnost každého objednaného balíku.

Pro svoz společností GLS není potřeba na balík nic psát, kurýr si na něj nalepí štítek sám.

Nemám žádné krabice, kde je mohu sehnat?

Doporučujeme se zeptat v místním supermarketu, kde je možné je poprosit o věnování krabic. Krabice přímo pro stěhování je také možné zakoupit v obchodech IKEA, Baumax, Bauhaus, Tesco nebo Makro - hledejte přímo stěhovací boxy.

Za jak dlouho dostanu za své věci peníze?

Vždy se snažíme, aby vše bylo řádně vyřešeno do 30 dní od prodeje. V některých případech se může stát, že to bude trvat o týden až dva déle, např. z důvodu, kdy nakupující nepřevezme věci.

Jak budou chráněny moje osobní údaje?

Chováme se a jednáme v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů. Od Vás žádáme údaje v minimálním nutném rozsahu pro platné uzavření smlouvy. Obdržené údaje slouží výhradně pro vnitřní potřebu. Upozorňujeme naše zákazníky, že pro výplatu kreditu je potřeba zadat číslo účtu, které je registrováno u české banky.

Kolik času mi ušetříte? Má pro mě smysl využít vaši službu?

Nevíme, jak jste zkušeným uživatelem Aukra a dalších inzertních portálů, ani jaké věci zamýšlíte prodat. Zkuste si představit, že věc připravíte na focení, nafotíte, zadáte aukci (vyberete správnou kategorii, sestavíte text, nahrajete fotografie), odpovíte na případné otázky účastníků aukce, řešíte do čeho a jak věc zabalit, stojíte frontu na poště... To vše můžete vynásobit cenou Vašeho pracovního času.

Kde najdu nabídku svých předmětů k prodeji?

Celou naši nabídku na Aukro.cz najdete pod odkazem zde. Vaše zboží bude prodávat také bazar OdKarla.cz.

Jaká je vaše odměna?

Naši odměnu společně s cenou našich dalších služeb najdete v přehledném ceníku ZDE.

Nenašli jste odpověď na Vaše otázky? Zeptejte se zde info@prodejtodal.cz. Rádi Vám odpovíme.

Příklad skladovného

Pošlete mi patnáct (15) věcí k prodeji malé velikosti. Těchto 15 věcí (položek), začnu prodávat 1.1. Během ledna a února se prodá 12 položek. Skladovné všech položek máte prvních 60 dní (celý leden a únor) zdarma.

Zbývající 3 položky prodám během března. Skladovné těchto 3 položek tedy bude účtováno na konci března v samostatné faktuře:

Za březen tedy bude účtováno skladovné celkem ve výši 4,1 Kč.